Hakkımızda

 

      Miner madencilik 1994 yılıda NEVŞEHİR 'in  Avanos ilçesinde kırmızı demiroksit boya imalatı ile mikronize kalsit üretimine başlamıştır.1996 yılında yeni fabrika ve üretim alanına taşınıp ürün çeşitlerini artırarak mikronize kalsit ve pomza tesisi ile üretim kapasitesini artırmıştır. 

     Firmamızın ana faaliyet konusu endüstiriyel mikronize hammedeler üretmktedir.Bu ürünlerimiz KALSİT-MİKRONİZE POMZA-BARİT-BENTONİT Vb. maddenleri  öğütülüp paketlenerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarına dağıtılmasıdır. firmamız NİĞDE ilinde bulunan maden ocaklarında üretim yapmakta olup istenildiğinde direkt ham madde satışı ile birlikte NEVŞEHİR' de bulunan tesislerinde de üretimi gerçekleştirebilmektedir. Miner madencilik 200.000 ton/yıl kapasite üretimiyle sektörün öncü kuruluşlarındandır. Tesislerimiz 5.000 m2 kapalı alan ve 15.000 m2 açık alanda faaliyet göstermektedir. Firmamız sektörel hizmet etkinliklerini, evrensel standartlarda yürüterek ekonomik ve teknolojik gelişmelerin takibinde müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda, kaliteden ödün vermeksizin güvenilir ürünler üretmeyi, bilgiyi uygulamayı amaç edinmiştir. 

 
      Miner markalı ürünlerimizin kalitesi, sınırsız müsteri memnuniyeti, nitelikli personeli, geniş araç filosu ile türkiyenin dörtbir yanına alçı, yapı kimyasalları, beton, bims blok, parke taşı, tekstil, deri, ilaç sanayi, asfalt, kâğıt, plastik, boya, seramik, cam ,elektronik ,kozmetik gibi pek çok sektörlerde kullanılmaktadır.

Top