Hakkımızda

Miner madencilik 1994 yılında Nevşehirin avanos ilçesinde kırmızı demiroksit boya imalatı ile kalsit üretimine başlamıştır. 1996 yılında yeni fabrika ve üretim alanına taşınıp ürün çeşitlerini artırarak mikronize kalsit ve mikronize pomza tesisi ile kapasitesini artırmıştır. Firmamız 2013 yılı içerisinde yaptığı yatırımlar doğrultusunda mikronize pomza üretim tesisini genişleterek üretim kapasitesini artırmıştır.


Miner madencilik 200.000 ton/yıl kapasite üretimiyle sektörün öncü kuruluşlarındandır. Tesislerimiz 6.000 m2 kapalı alan ve 15.000 m2 açık alanda faaliyet göstermektedir. Firmamız sektörel hizmet etkinliklerini, evrensel standartlarda yürüterek ekonomik ve teknolojik gelişmelerin takibinde müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda, kaliteden ödün vermeksizin güvenilir ürünler üretmeyi, bilgiyi uygulamayı amaç edinmiştir.


Miner markalı ürünlerimizin kalitesi, sınırsız müşteri memnuniyeti, nitelikli personel, geniş araç filosu ile türkiyenin dört bir yanına alçı, yalıtım sıvası ve harcı, yapı kimyasalları, beton, bims blok, tekstil, deri, ilaç sanayi, asfalt, kağıt, plastik, boya, seramik, cam gibi pek çok sektörlerde kullanılmaktadır.